Meniu Uždaryti

Lydekai paliepus 2019

Poledinės spiningavimo varžybos

Kai ateina žiema ir ežerus padengia ledas prasideda žvejyba į kurią išsiruošia daug mažesnis žvejų skaičius. Tačiau poledinė žvejyba turi ne ką mažesnį žavesį nei vasarinė. Net turi keletą pranašumų. Pirmiausia gali žvejoti ant telkinių, kuriuose su valtimis negalima plaukioti. Taip pat gali prieiti prie ežeriukų prie kurių vasarą patekti labai sudėtinga. Ir dar, yra ežerų, kuriuose atviro vandens sezonu žvejyba yra draudžiama.

Klubas „Žvejo tribūna” organizuoja varžybas, kurios vadinasi „Lydekai paliepus”. Šių varžybų įskaitinė žuvis – lydeka. Gaudyti galima tik dirbtiniais masalais. Labai smagu, kad ant ledo, varžybų metu, dirba teisėjai, todėl sugauta žuvis operatyviai pasveriama ir paleidžiama.

Varžybos vyko ant Ilgės ežero esančio Elektrėnų savivaldybėje. Ežero vidutinis gylis 2,5m. Krantai pelkėti ir seklūs. Į Ilgio ežerą įteka Spengla, Prakusa, Viržė, prateka Strėva. Nuo 1967 m. ežeras paskelbtas ornitologiniu rezervatu.

Varžybose dalyvauju aš Marius,  Mindaugas ir Vladas.  Mes varžyboms buvom pasiruošę gana neblogai. Darėme kelias treniruotes, kurių metu aptikome kelis perspektyvius taškus. Todėl varžybų planas buvo aiškus. Iššovus starto raketai einam į mūsų tašką. Žinoma čia viskas priklauso nuo to kaip greitai eisim. Gręžiam eketes. Tikrinam. Nieko nepagaunam. Po truputį daugėja išgręžtų ekečių. Buvom nutarę tikrinti ir žvejoti viename ruože. Jo ilgis kokie 200m ir kokių 50m pločio. Aš pasirinkau tokią strategiją: išgręžiu aštuonias eketes ir kelis kartus jas patikrinu. Vienai eketei skiriu kokias 3 minutes. Taip einant per eketes vienoje iš jų gaunu smūgį. Lydeka užsikerta ir ją be problemų ištraukiu. Jausmas nepakartojamas. Kviečiame teisėjus, trumpa fotosesija ir po svėrimo lydeka keliauja atgal po ledu. Jos svoris – 0,930kg. Labai smagu, bet reikia tęsti paieškas. Po kelių akimirkų užkabinau kelmą ir nutraukiau švytuoklę su kuria pagavau lydeką. Po kelių valandų pradedam tikrinti „svetimas” eketes. Gal ne „svetimas”, o bešeimininkes eketes. Tačiau jos rezultato neatnešė. Taip tą dieną ir baigėme. Aš su viena lydeka, o Mindaugas su Vladu lieka be laimikio. Tačiau diena puiki, pasportuota iš peties ir lieka tik pareiti iki finišo, nes kelias laukia ilgas.  Guodžia viena mintis – karšta žuvienė!

Suskaičiavus rezultatus paaiškėjo, kad užėmiau 16 vietą. Kai pagalvoji, kad iš 112 žvejų pagavo tik 25 tai galima sakyti, kad rezultatas – geresnis nei vidutinis.

 

Rezultatai Parsisiųsti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *